Kahvenin 500 yıllık öyküsünü anlatan ‘Bir Taşım Keyif’ adlı sergi, Topkapı Sarayı Müzesi ve Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği tarafından ortaklaşa düzenlendi. KATZZE olarak sergiye el yapımı, özel kutusunda iki farklı Amerikan servis, yastık, gözlük kılıfı ve kalemlik ürünlerimizle katkıda bulunmaktan dolayı mutluyuz.   SERGİ HAKKINDA… Başta Topkapı Sarayı Müzesi koleksiyonları olmak üzere pek çok müze,

Kahvenin 500 yıllık öyküsünü anlatan ‘Bir Taşım Keyif’ adlı sergi, Topkapı Sarayı Müzesi ve Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği tarafından ortaklaşa düzenlendi.

KATZZE olarak sergiye el yapımı, özel kutusunda iki farklı Amerikan servis, yastık, gözlük kılıfı ve kalemlik ürünlerimizle katkıda bulunmaktan dolayı mutluyuz.

 

SERGİ HAKKINDA…

Başta Topkapı Sarayı Müzesi koleksiyonları olmak üzere pek çok müze, özel müze, kütüphane ve koleksiyon eserlerinden oluşan “Bir Taşım Keyif – Türk Kahvesinin 500 Yıllık Öyküsü” sergisi; kahvenin Osmanlı kültürü içinde oluşturduğu özgün seremoniyi anlatıyordu.

Kahvenin Osmanlı kültürü içerisindeki varlığı, sosyokültürel bağlamda ve sanatsal kavramsallığa açıklık getirilmeye çalışılan sergideki eserler yaklaşık 800 parçadan oluşuyordu.

Küratörlüğünü Ersu Pekin’in yaptığı sergi, Topkapı Sarayı Müzesi – Has Ahırlar’da 21 Şubat – 15 Haziran 2015 tarihleri arasında ziyaretçileriyle buluştu.